PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114321}
5,3 18 933
oceny
5,3 10 1 18933
Ultraviolet
powrót do forum filmu Ultraviolet

ten film sam w sobie jest ciekawy, ma w miare szybka akcje, jest dobrze zmontowany. wszysko byloby oki gdyby tworcy niestarali sie stworzyc kobiecego odpowiednika filmu EQUILIBRIUM, fabula jest podobna, tresci przenoszone rowniez, Violet jest zdolna do pokonania wielu zolnierzy-tak jak Kleryk John Preston z equilibrium. pod koniec obu filmow jest walka na miecze, w obu filmach caly "szef" jest taki jak jego przeciwnik choc tepil takich jak on sam...
tworcy filmu ultraviolet starali sie stworzyc cos nowego ale im wyszla tylko ciekawa -bo trzeba przyznac ze film jest szybki, dynamiczny i dobrze sie go oglada- interpretacyjna kopia filmu equilibrium.

dark86ford

Też maiałem takie wrażenie oglądając ten film. Niebyło źle, ale spodziewałem się czegoś innego. EQUILIBRIUM podobało mi się bardziej

ocenił(a) film na 8
Meroving

zgadzam sie, EQUILIBRIUM mialo swoj klimat, bylo bardziej sensownie usadowione w fabule, jednakze film UTRAVIOLET tez ma swoje wady i zalety...
glowna cecha sredniej ogladalnosci tego filmu jest sama Mila, efekty odgrywaja drugoplanowa role... to glownie jej nazwisko na liscie plac wypromuje jakos ten film... inaczej by skonczyl marnie... :-/

ocenił(a) film na 6
dark86ford

Z poczatku tez tak myslalem ale w EQ nei bylo beznadziejnych przeciwnikow, ktorzy sami wybijali swoich... LOL

Co do pomyslu z ta podprzestrzenia, jest on swietny. I calym tym zamieszaniem elektronicznym (telefony jednorazowe, zmiana kolorow....itd) To bylo EXTRA !

I to tyle :)

dark86ford

Polemizowałbym z tym podobieństwem do Equilibrium. Choć Ultravioletu obejrzałem tylko pierwsze 20 min i potem już tylko po łebkach bo więcej po prostu by nie zniósł mój gust to wydaje mi się, że takie porównanie jest wręcz obraźliwe dla tego pierwszego filmu. Owszem z tego co widziałem jest tu szybka akcja i dynamizm, ale napewno się tego dobrze nie ogląda. Poszczególne sekwencje walk są zupełnie bezsensowne, ich choreografia koszmarna a scena z początku filmu, gdy główna bohaterka wfruwa na dach poczym zabija kilkunastu albo więcej przeciwników, którzy mimo iż mają bron palną nie oddają strzału i starają się podbiec do rywalki tak jakby chcieli walczyć wręcz jest dopełnieniem absurdu jakim jest ten film. A dalej idiotyczna motocyklowa ucieczka po ulicach ścianach budynków i nie wiem czym jeszcze bo właśnie wtedy zacząłem oglądać po łebkach.
No i do tego kwestia dialogów czułem się jakbym czytał "Fakt" albo jakąś gazete dla niedorozwojów. Bardziej wyjaśniać poszczególnych kwestii to juz chyba nie mozna było. Ten film jest w sam raz dla widza lubiącego szybką akcje, efekty specjalne i cierpiacego na chwilowy bądź też trwały zanik mózgu.
Wszystkich fanów tego "dzieła" pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones