PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114321}
5,3 18 933
oceny
5,3 10 1 18933
Ultraviolet
powrót do forum filmu Ultraviolet

szkoda czasu na recenzje, mam nadzieję że to studio tak skrzywdziło pana reżysera

zero fabuły, zero charyzmy

jednym słowem: typowy filmowy KLOPS

united_against_crap

ultragówniana ta twoja recenzja

ocenił(a) film na 1
devastator84

za to ty ultrainteligent

co tu więcej pisać ten film to kaszanka dla małych dzieci, które zwracają uwagę tylko na efekty specjalne

ocenił(a) film na 1
devastator84

a propos gdzie ty w moim wpisie widzisz recenzję? przecież wyraźnie napisałem "szkoda czasu na recenzję"

ocenił(a) film na 5
united_against_crap

Film jest słaby, nawet jak na kino akcji (ktore lubię), ale 1 to jednak lekka przesada, w końcu są jeszcze YYyyyyyyyyyyyyyrki i tympodobne, węc co z nimi zrobić? Nie ma skali ujemnej.

ocenił(a) film na 1
Daywalkerp

szczerze to dla mnie yyyrki i ten film w jednej kategorii idą:P jak mogę postawić coś więcej niż 1 w porównaniu do dajmy na to chociażby Match Point Woody'ego

ocenił(a) film na 3
united_against_crap

Świerzo po seansie moge powiedzieć tyle :) Takiego nagromadzenia bazsensu, głupich pomysłów, niepotrzebnych bajerów, tragicznych dialogów( "myślałem że umarłem" ) i badziewnego drechnowatego plastiku nie widziałem od naprawde dawna :)

Pisać o fabóle nie ma co wspominać nawet, bo ten co ją wymyślił wciąga naprawde tęgie kwasy... odrazu się wie skąd ta stylistyka z wiejskiej dyskoteki w tym filmie.

Heh, wimmer mógłby obejżeć sobie Wyspę, żeby zobaczyć jak można stworzyć świat niedalekiej przyszłości. Heh... nie to żebym sie czepiał ale antygrawitacja, jakieś spłaszczenia wymiarowe, hemofagi, hologramy i sratatata, a jak zauważył kumpel samochody jeżdzą na kółkach...

Aeon Flux byłmietki... ale ultraviolet to jest dopiero hardcore :D Naprawde ciężko o film, który żeby obejżeć trzeba aż tak wyłączyć mózg... Naprawde genialna jest walka z głównym złym. Powalczyli na mieczyki, pogadali, powalczyli, pogadali, powalczyli, pogadali, a potem Violet wyciągnęła kieszonkowy miotacz ognia i zajebała typa...
Nie mówiąc już o dzieciaku który myślał, że umarł...

Ten film ma 3 zalety: Milla Jovovich :) Fajne zmieniające kolor ubranko :D I ładne imie głównej bohaterki :D


ocenił(a) film na 3
Negative

Żebym nie wiedział kto jest reżyserem to bym pomyślał, że miałem doczynienia z filmem Uwe Bolla...

ocenił(a) film na 6
united_against_crap

Najwieksza lipa jaka pokazali w tym filmie to wybijanei sie "zlych" osobnikow... Scena na dachu gdzie wystrzelali sie wszyscy... HEHEHE Kolejna to w pokoju z "bialym ninja" ;P zachlastali sie sami z drobna pomoca V.

Co do pomyslu z ta podprzestrzenia, jest on swietny. I calym tym zamieszaniem elektronicznym (telefony jednorazowe, zmiana kolorow....itd) To bylo EXTRA !

I to tyle :)

ocenił(a) film na 3
Marucins

No nie wiem czy z tą podprzestrzenia to taki fajny patent... Kojażyło mi się z kufrem ze świata dysku...
No prosze... wsadzić dzieciaka do walizki?
Przecież przy takiej technologii to oni powinni mieć miedzygalaktyczne statki, a nie samochody na kółkach... Pozatym jak to wyglądało wogóle...

Jest jeszcze jeden plus ultravioletu, który odkryłem wczoraj :D

Wczoraj oglądałem Bloodrayne, i okazało się, że w konfrontacji zUltraviolet to naprawde dobry film :D
Cofam co wcześniej napisałem o Uwe... gdyby teraz Uwe zrobił ten film to byłby to na bank megawypas :D

Ps. Scena z unikaniem kul jak sie ziomale sami powybijali moim zdaniem jest jedną z najlepszych w filmie...

ocenił(a) film na 5
Negative

Zaraz... Film Uwe lepszy niż UV? A w której seundzie?

Daywalkerp

ultrashit najgorszy film jaki oglądałem w tym roku

ocenił(a) film na 3
ThomasR1

Cały Bloodrayne jest lepszy :D Gry aktorów (w UV tylko Mila próbowała jeszcze rzeźbić w tym gównie) stoi na znacznie wyrzszym poziomie, Kristana Loken się spisała a reszta aktorów jakoś tam się męczy i męczy, ale średnio znacznie lepiej niż w UV. Fabuła jest bardziej sensowana i trzymająca sie kupy (zły wampir, zebrać talizmany, zabić złego wampira) niż w UV. Dekoracje sa znacznie lepsze niż w UV, przedewszystkim nie szczypią w oczy jak bitmapa o niskiej rozdzielczości. Walki w UV i Bloodrayne są na jednym poziomi, w bloodrayne mamy marnie zrealizowaną bitkę w stylu klasycznym, a w UV żenująco zrealizowaną bitkę, za to w stylu futurystycznym. Do tego na minus dla UV należy policzyć wszelkie możliwe wysysy jak np zestrzelenie chelikoptera przelatując z budynku na budynek...
Do tego w bloodrayne dialogi nie są najwyższych lotów, ale w żadnym momencie człowiek nie ma takich załamek jak w UV kiedy dzieciak np mówi, że myślał, że umarł. Ja też wtedy myślałem że umarłem.
Jednem z ważniejszych problemów UV jest kasa, bo poprawić scenariusz i nakręcić ten film za 150 milionów dolców i mogłoby coś z tego być. Uwe naszczęście nie silił się na efekciarstwo 10 krotnie przekraczające budrzet filmu. No i Bloodrayne uchowało się przed niespójną konstrukcją świata.
Na plus dla Bloodrayne jest też kilka bardzo fajnych ujęć krajobrazu, bardzo ładnie zrealizowanych kolorystycznie i zdecydowanie wyglądających tak profesjonalnie, że naprawdę nie ma się czego wstydzić.
Innymi słowy, Uwe się uczył a koleżka od Equilibrium się wyjątkowo drastycznie oduczył.

Negative

Mega kiepski film. Od poczatku zero fabuly a na maxa walki - w tym wrogowie padaja tak gesto niczym w Serious Samie;) Ogolnie gniot, ktory wylaczylem po 30 minutach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones